Klikni jestli chceš na úvodní stránku » DOMŮ

+++ČTĚTE+++

Rok 2012

22. července 2009 v 10:52 | Lathenie |  Rok 2012
Den zkázy 2012 (anglicky 2012 Doomsday prediction) je kulturním fenoménem, který je tvořen z historických i současných předpokladů. Podle těchto předpokladů, dojde na den zimního slunovratu v roce 2012 k apokalyptické události. Tato myšlenka byla rozpracována v mnoha knihách zejména od roku 2006.
Předpoklady Dnu zkázy vychází z především z konce Mayského kalendáře právě v tento den. Mayský kalendář je předpovězen na 5125 let a byl používán na předpovědi zatmění Slunce.
Teorie o Dni zkázy 2012 je rovněž založena na tvrzení odborníků o klimatu a dosažení tzv. "bodu zvratu", který by mohl vyvolat hromadné umírání, stejně jako na různých interpretací legend Písma a proroctví.
Kromě toho, že někteří zastánci předpovědi Doomsday argumentují především starověkým Mayským kalendářem, astronomové jsou si vědomi vzácného sladění Země, Slunce a středu Mléčné dráhy, právě v den prosincového slunovratu v roce 2012. Podle této víry, sladění planet a Mléčné dráhy signalizuje přechod z jednoho věku do druhého věku. Nový věk je odborníky vykládán jako doba, během které planeta a její obyvatelé mohou projít fyzickou nebo duchovní transformací spíše než apokalypsou. Nový věk je podle některý dalších výkladů považován jako duchovní "posun ve vědomí" nad fyzickou změnou. Mezi zastánce této teorie patří např. autor Daniel Pinchbeck s odůvodněním, že materiální svět je ohrožen spíše než cokoliv jiného.
Historik Richard G. Kyle konstatuje, že předpovědi o hrozícím konci světa mají velmi dlouhou historii, se stovkami zdokumentovanými příklady. Některé z nich jsou spojeny s náboženskými proroctvími, jiné s astronomickými událostmi, jako jsou komety nebo zákryty, a jiné s kalendáři různých náboženstvích.
Shodou okolností na tento den také předpověděl blíže nespecifikované významné události Terrence McKenna.

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Anketa


Komentáře

1 Margarette Margarette | Web | 22. července 2009 v 17:28 | Reagovat

V roce 2012 budu maturovat. Nedivím se, že bude apokalypsa  8-O

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama